brodawczyca zakaźna

       

Odnośniki


DodatkiNaGlitery

Temat: kurzajka
" />Być może nie jest to kurzajka, tylko brodawczyca, która jest choroba zakaźną, przenoszoną tylko z psa na psa (czyli ludziom sie nie zdarza
Kiedys mój bokser cierpiał na to, i miał je wymrażane. Z tym, że miał je w buzi i to straszną ilość.
A to, co znalazłam w necie:
"Brodawki są łagodnymi nowotworami powierzchownej warstwy skóry i mogą rozwijać się w różnych jej miejscach. Najczęściej jednak pojawiają się na głowie, kończynach oraz na sutkach. Pojedyncze brodawki rosną wolno i rzadko są większe od ziarna fasoli. Większe brodawki często mają powierzchnię popękaną, szczelinowatą. Mogą. one rosnąć płasko bądź grzybkowate. Małe brodawki nieraz właściciele mylą z - kleszczami, które wniknęły w skórę, i wyrywają je. Powoduje to krwawienie, a w krótkim czasie na tym samym miejscu tworzy się nowa brodawka.

Pojedyncze brodawki są jedynie drobną wadą piękności. Natomiast liczne, występujące na całym ciele, są poważną wadą. Pojedyncze brodawki usuwa się chirurgicznie, co trzeba powierzyć lekarzowi weterynarii ; smarowanie ich takimi środkami żrącymi, jak lapis lub siarczan miedzi, daje wyniki tylko przy bardzo małych brodawkach. Brodawki uszypułowane można usunąć przez silne podwiązanie nitką szypułki. Usychają one wskutek zaciśnięcia naczyń krwionośnych i po kilku dniach odpadają. Prawdopodobnie jednak w skórze pozostają resztki brodawek, gdyż wkrótce wyrastają one ponownie. W rozległej brodawczycy skóry wskazane jest niekiedy stosowanie środków leczniczych do wewnątrz. Czasem dobre wyniki daje przeprowadzenie pod kontrolą lekarską kuracji arsenowej lub wymrażanie azotem."
Źródło: czernysz.net/forum/viewtopic.php?t=1677

Sitedesign by AltusUmbrae.